Kawałek Podłogi

Cyklinowanie podłogi drewnianej

Chodzi Ci po głowie skuteczna renowacja starej podłogi z desek lub drewnianych schodów? Parkiet stracił blask, jest porysowany, uległ zmatowieniu? Nie wiesz jakim sposobem go odświeżyć? Postaw na cyklinowanie, czyli szlifowanie podłogi, a innymi słowy zdzieranie pierwszej, zniszczonej warstwy drewna.

Ogromną zaletą podłogi drewnianej jest możliwość jej odnowy, przedłużenia żywotności oraz zmiany jej aranżacji. Renowacja, po zeszlifowaniu pierwszej warstwy może polegać na zmianie barwy czy sposobu wykończenia podłogi np. z lakierowanej na olejowaną lub na odwrót. Marzy Ci się podłoga bielona lub w odcieniach szarości?
To również możliwe.

Cyklinowanie co i jak?

Po pierwsze kiedy cyklinować parkiet? Standardowo cyklinowanie wykonuje się co 10 lat. Czasami konieczne jest ono przed upływem tego okresu lub może być odłożone na nieco później. To, jak się domyślacie indywidualna kwestia, która zależy m. in. od sposobu użytkowania podłogi. 

Pytanie drugie… czy warto?

Przed podjęciem decyzji o cyklinowaniu dokonujemy oględzin. Zwracamy uwagę przede wszystkim na kilka czynników: czy podłoga nie szeleści, czy stary parkiet nie odpada, czy na desce jest jeszcze warstwa robocza. Dopiero po takiej analizie jesteśmy w stanie odpowiedzieć na Wasze wątpliwości.
Z naszego doświadczenia wynika, że w przeważającej większości przypadków warto! 

Jak cyklinować podłogę?

Najlepiej bez kurzu, w naszym przypadku odbywa się to przy użyciu specjalistycznych maszyn bezpyłowych, które w bardzo dużym stopniu ograniczają powstawanie kurzu podczas prac cykliniarskich. Czas trwania cyklinowania podłogi zależy od jej stanu oraz metrażu.

Cyklinowanie podłogi sosnowej - realizacja Kawałek Podłogi
Efekt po cyklinowaniu podłogi sosnowej - realizacja Kawałek Podłogi
Efekt przed cyklinowaniem dębowej podłogi - realizacja Kawałek Podłogi

Obawiasz się, że cyklinowanie nie pomoże Twojej podłodze? Najpierw skonsultuj się z nami, pomożemy w ocenie. Jeśli podłoga nie nada się do renowacji konieczny będzie demontaż, o którym więcej dowiesz się na: https://parkietykawalekpodlogi.pl/uslugi/zerwanie-parkietu-szlifowanie-kleju-tarcza-pkd-plus-szlifowanie-wylewki-kamieniem/