Kawałek Podłogi

Kompleksowy montaż tarasu

Podczas ciepłych miesięcy taras często pełni rolę pokoju dziennego, do wypoczynku na świeżym powietrzu. Natomiast pod osłoną nocy staje się miejscem rodzinnych spotkań czy towarzyskich imprez.

Nieważne czy mamy do zagospodarowania mały balkon, spory taras czy cały ogród. Warto zastanowić się jak urządzić dostępną przestrzeń, aby stała się funkcjonalnym oraz estetycznym uzupełnieniem architektury mieszkania w bloku lub domu.

Taras drewniany czy kompozytowy?

Surowcem, który idealnie komponuje się z pięknem natury jest oczywiście drewno. Taras z desek wymaga wyboru odpowiedniego gatunku i starannego montażu oraz zabezpieczenia przed promieniami słonecznymi czy wodą. Niezwykle istotna jest konserwacja drewnianego tarasu, która polega na czyszczeniu myjką, zraszaniu wodą oraz olejowaniu. Nagroda? Miłe uczucie stąpania bosą stopą po ciepłej i powierzchni drewna oraz przyjemność oglądania zgrabnej połaci Twojego kawałka raju. 
Co poza tarasem drewnianym możemy wybrać zamiast płytek? Świetną alternatywną będzie taras z kompozytu. Deski kompozytowe charakteryzują się niezwykłą trwałością oraz większą odpornością na negatywne czynniki atmosferyczne, co jest ich niewątpliwą zaletą. Pielęgnacja w tym przypadku ogranicza się do mycia wodą i delikatnym preparatem czyszczącym. Nie należy również zapominać o wysokiej estetyce tarasów kompozytowych, które mogą mieć fakturę jednolitą lub taką przypominającą deski drewniane.

Podstawa to… podstawa

Niemniej ważne od tego co położyć jest dobór konstrukcji nośnej, a więc legarów, które mogą być drewniane lub metalowe. Bierzemy tu pod uwagę między innymi lokalizację tarasu oraz typ podłoża (betonowa wylewka, tłuczeń, bloczki lub płyty betonowe), które również jesteśmy w stanie dla Was odpowiednio przygotować.

Taras drewniany
Taras kompozytowy, jasny brąz - realizacja Kawałek Podłogi