Kawałek Podłogi

Kompleksowa pielęgnacja podłogi lub tarasu olejem

Decydując się na drewniane powierzchnie pamiętaj, że wymagają one specjalnego traktowania. Odpowiednia pielęgnacja, odpłaci Ci się pięknym wyglądem przez długie lata.

Codzienna pielęgnacja

Pielęgnację Twojego kawałka podłogi czy tarasu można podzielić na proces regularnego czyszczenia, za który odpowiedzialny jesteś Ty, jak i profesjonalną pielęgnację, którą zajmą się fachowcy, czyli nasza firma. Dobierzemy odpowiednie preparaty w zależności od rodzaju drewna, ponieważ inne środki przeznaczone są do podłogi dębowej czy jesionowej, a inne do podłogi z drewna egzotycznego
Aby codziennie podłoga była odpowiednio wyczyszczona, wystarczy, że użyjesz odkurzacza lub miękkiej szczotki. W przypadku mycia powierzchni drewnianej należy użyć delikatnie zwilżonego mopa wraz z właściwym preparatem do pielęgnacji drewna. Myjąc podłogę olejowaną należy użyć środków, które zwierają w sobie tłuszcz, natomiast w przypadku podłóg lakierowanych właściwy będzie preparat pozbawiony tłuszczu.

Pielęgnacja profesjonalna

Niezwykle ważna jest konserwacja, którą z przyjemnością dla Ciebie wykonamy. W zależności od tego, czy Twoja podłoga została pokryta warstwą lakieru, czy też olejem proces ten będzie przebiegał inaczej. Konserwację lakierowanej podłogi rozpoczynamy od gruntownego oczyszczenia powierzchni na sucho, w kolejnym roku następuje pokrycie powierzchni podłogi odpowiednio dobranym, nierozcieńczonym płynem do pielęgnacji. W przypadku podłogi olejowanej konieczne będzie zmatowienie starej powłoki, następnie należy zastosować kolejną warstwę oleju, który dodatkowo zabezpieczy i nada piękny wygląd parkietowi. Zależnie od intensywności użytkowania podłogi olejowanej taki proces powinno się przeprowadzać co najmniej co dwa lata.

Olejowanie podłogi drewnianej
Podłoga jesionowa, olejowana - realizacja Kawałek Podłogi

Co zrobić gdy za późno na samą pielęgnację? Dowiesz się na: https://parkietykawalekpodlogi.pl/uslugi/cyklinowanie-podlogi-drewnianej/