Kawałek Podłogi

Montaż listew przypodłogowych

Nawet najpiękniejsza podłoga będzie niekompletna bez listew przypodłogowych.

Cokoły, bo tak właśnie je nazywamy, są idealnym uwieńczeniem zarówno podłogi drewnianej, paneli jak i płytek. Sprawnie maskują pęknięcia na styku ściany z podłogą. Tylko które listwy przypodłogowe wybrać? Aktualnie na rynku najpopularniejsze są te wykonane z MDF-u wilgocioodpornego, drewna oraz polistyrenu o wysokiej gęstości. Co dalej? Jak dobrać kolor, kształt, wysokość czy grubość cokołu? Cóż, wszystko zależy od Waszej fantazji i wizji. Obecnie królują białe listwy przypodłogowe, które są eleganckie i jednocześnie uniwersalne (tak to połączenie jest możliwe). Jednak w ofercie sklepów znajdują się także listwy w kolorze drewna jak również takie, które możemy dla Was pomalować.

Kiedy montować listwy przypodłogowe?

Najlepszym rozwiązaniem jest ich klejenie tuż po ostatnim etapie malowania pomieszczeń oraz po zamontowaniu drzwi i mebli na wymiar, np. kuchennych. W takim przypadku gwarantujemy Ci zadowolenie z efektu końcowego, gdyż listwy przypodłogowe z naszym montażem będą idealnie docięte, zamaskują m. in. mało estetyczne rury, a także znajdzie się w nich miejsce na kable w razie takiej konieczności. Ponadto zamontujemy je wszędzie tam gdzie należy: za meblami wolnostojącymi, wewnątrz szaf wnękowych czy na schodach.
Zdarzają się sytuacje, że dopiero po montażu cokołów okazuje się, że Wasze ściany wymagają dodatkowego pomalowania bo jakimś cudem farba o enigmatycznej nazwie „tajemnicza gejsza” nie jest tym czego się spodziewaliście. Wtedy pomożemy zabezpieczyć zamontowane listwy przed malowaniem. Wystarczy okleić je dokładnie taśmą. W tym też jesteśmy dobrzy.

Przebieg prac

Proces montażu listew przypodłogowych w naszym wydaniu odbywa się bez wiercenia. Dobieramy najlepszej jakości klej przeznaczony dla wybranego materiału i działamy. Szczególną uwagę przykładamy do wykonywania narożników, które po przycięciu pod kątem 45 stopni kleimy ze sobą na stałe. Taki zabieg ma na celu nadanie listwie jednolitego wyglądu na całej jej powierzchni.
Koniec prac stanowi przystąpienie do akrylowania i/lub silikonowania. Te czynności nie zawsze są jednak konieczne. Wymagają indywidualnej oceny. Akrylujemy powierzchnie między ścianą a listwą, w celu wypełnienia nierówności przy ścianie, jeśli taka istnieje. Silikonowanie to natomiast wypełnienie przestrzeni między podłogą a listwą, przede wszystkim w celu zabezpieczenia przed wilgocią w pomieszczeniach narażonych na codzienny kontakt z wodą.

Listwy białe mdf - realizacja Kawałek Podłogi
Cokół dębowy - realizacja Kawałek Podłogi
Podwójna listwa przypodłogowa - realizacja Kawałek Podłogi
Listwa przypodłogowa mdf biała - realizacja Kawałek Podłogi

Gdy remont mieszkania dobiegnie końca czas na aranżację tarasu. Przeczytaj jakie rozwiązania na zewnątrz warto zastosować: https://parkietykawalekpodlogi.pl/uslugi/kompleksowy-montaz-tarasu/