Kawałek Podłogi

Kompleksowe układanie paneli podłogowych

Panele, deski podłogowe czy może płytki?

Jeśli zależy Ci na szybkim i efektownym remoncie, montaż paneli na podłodze, jak również na ścianie będzie idealnym wyborem. Pomożemy odmienić Twoje wnętrze w kilka dni w sposób, który sprawi, że każdy zaproszony gość będzie pod wrażeniem pomysłowości i wykonania.

Jakie panele wybrać?

Na rynku jest szeroki wybór różnych wzorów i odcieni kolorystycznych paneli, które zapewnią estetyczny i oryginalny wygląd Twojej podłogi. Pomożemy Ci w wyborze odpowiedniego rodzaju paneli, ponieważ np. w pomieszczeniach o wysokim stopniu eksploatacji najlepiej będzie wybrać co najmniej 7- 8-milimetrowe panele o wysokiej klasie ścieralności. Dzięki temu podłoga wystarczy na długie lata.
Warto się zastanowić również nad zakupem paneli laminowanych. Głównie składają się one z płyty HDF pokrytej laminatem. Dzięki pokryciu warstwą fotograficzną górnej części możliwy jest nieograniczony wybór pożądanego materiału. Klienci najczęściej stawiają na drewnopodobne panele, które imitują swoim wyglądem deski podłogowe. Możesz również zdecydować się na montaż paneli winylowych typu Quick-Step. Nadają się doskonale do powierzchni, gdzie zostało zainstalowane ogrzewanie podłogowe. Dodatkowo są wyposażone w górną warstwę ochronną, dzięki czemu są bardziej odporne na zarysowania i wilgoć.
Jeżeli zależy Ci na naturalnym efekcie, celnym wyborem będą panele z fugą. W procesie produkcji zostają one poddane frezowaniu, dzięki czemu tworzy się niewielkie zagłębienie pomiędzy poszczególnymi panelami, imitujące podłogę położoną z desek drewnianych. Gdy chcesz uzyskać efekt gładkiej powierzchni wybierz panele pozbawione fugi.

Przebieg prac

Samodzielny montaż paneli podłogowych może przysporzyć wielu problemów, dlatego warto powierzyć to zadanie doświadczonej firmie. Bardzo istotne jest odpowiednie przygotowanie powierzchni, aby panele w Twoim domu nie skrzypiały. Podłoże powinno być osuszone i równe, tak aby w przyszłości panele się nie podnosiły. Dodatkowo należy zastosować folię izolacyjną, która zapobiegnie przedostawaniu się wilgoci, jak również podkład wygłuszający. Po wykonaniu powyższych czynności ważne jest skrupulatne zmierzenie pomieszczenia. Należy pamiętać, iż ostatnia warstwa paneli nie może być węższa niż 5 cm, aby zapobiec wyginaniu i rozchodzeniu się paneli. Popularne jest montowanie nowoczesnych systemów połączeń „click”, które charakteryzują się wysoką jakością łączenia paneli, co gwarantuje trwałość i odporność całej podłogi.

Panele podłogowe - realizacja Kawałek Podłogi